Aktualności23-06-2018 08:06

Opanowaliśmy Lednicę!


Ku naszej wielkiej radości udało nam się pokonać wszelkie organizacyjne trudności i wyprawić się na Lednicę caaaaaałym autokarem. Wprawdzie noszenie wózkowiczów po wąskich schodach autokaru, jeżdżenie "terenowe" wózkami po trawie, kolejki do toi-toi i po jedzienie stanowiły nie lada wyzwanie, ale cała radość z "lednicowania" - taniec i śpiew, modlitwa, spotkania z cudownymi ludźmi, przejście przez Bramę Rybę - zwracają namy wysiłek z nawiązką!!!
16-06-2018 08:06

Niedziela w Malborku


Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do malborskiej parafii św. Jana na Starym Mieście. Okazuje się, że u stóp krzyżackiego zamku przywitali nas ludzie bardzo serdeczni i życzliwi! Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, bo zwiedzanie Malborka to wyprawa na cały tydzień, a miejsc do promowania wolontariatu jest tu jeszcze bardzo wiele!
14-06-2018 08:06

Skontaktujmy się


Communichiamoci - czyli "skontaktujmy się" po włosku, to nazwa warsztatów z komunikacji medialnej, które zorganizowali włoscy orioniści dla pracowników dzieł oriońskich, księży i sióstr odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie Ewangelii w środkach masowego przekazu. To już drugie takie warsztaty. Tym razem zostały zorganizowane w Neapolu i pobliskim Ercolano, gdzie księża Orioniści prowadzą ośrodki dla osób z niepełnosprawnościami prowadząc warsztaty zajeciowe, rehabilitację, pobyty dzienne i całodobowe ośrodki opiekuńcze.

W pomieszczeniach domu w Ercolano, pod okiem włoskich dziennikarzy telewizyjnych, radiowych i prasowych uczyliśmy się fachu! Ekipa z Drabiny Jakubowej, zaangażowana w redagowanie strony Drabiny na FB oraz w bloga www.kawaksiedzaorione.pl skorzystała z okazji, żeby się zintegorwać, poznać nowe osoby z rodziny oriońskich (m.in. młodych wolontariuszy zaangażowanych przy ośrodkach w Neapolu!!!) oraz nauczyć nowych umiejętności z dziedziny komunikacji.
13-06-2018 08:06

Piknik Anielskiej Domówki na Młocinach


To tylko jedno z wielu wydarzeń zorganizowanych przez naszych wolontariuszy w ostatnim czasie. Korzystając z pięknej, niemal letniej pogody, zabierali podopiecznych na różne wycieczki i odwiedzali w domach. Tych kilka zdjęć to tylko próbka!
22-05-2018 06:05

Wings for Life - Fotorelacja


Miłego oglądania
20-05-2018 12:05

Adam Małysz nas goni, a my uciekamy, czyli Wings for Life World Run


No i Drabina Jakubowa Team pobiegł w Poznaniu w Wings for Life World Run, biegu na rzecz tych, którzy nie mogą biegać, często nie mogą nawet chodzić. Świetna, sportowa atmosfera, ogromna życzliwość dla świata osób z niepełnosprawnościami i tłumy wolontariuszy, społeczników, pracowników różnych fundacji itp. to recepta na naprawdę udaną niedzielę. Zobaczcie sami, jak było!